Beşyol Masaj Salonu

İstanbul’un kalabalığı ve keşmekeşi de düşünüldüğünde, beşyol masaj salonu ve spa merkezi gibi rahatlama, tedavi uygulamaları daha da önem kazanmakta.

Beşyol, İstanbul içi merkezi konumuyla gözde bir semt… Hal böyle olunca, masaj ve terapi gibi rahatlatıcı uygulamalardan faydalanmak için daha az yorucu bir lokasyonda… Ancak bu noktada bir soru akıllara geliyor; bu hizmetleri sunan, yetkin ve ekonomik bir merkezi nasıl bulacağım? İşte tam da bu nedenle Beşyol masaj salonu sizler için en uygun adres…

Google aramalarında, beşyol spa merkezi ve masaj salonunun üst sıralarda çıkması, gerekli şartları sağlayacak donanıma ve kaliteye sahip olmasından ileri gelmektedir. Bunun yanında, geleneksel bir yol olan müşteri memnuniyeti ve reklamı da önemli bir referanstır.

Sadece spa ya da terapi değil, farklı alanlarda da terapi hizmeti sunan Beşyol masaj salonu neden tercih edilmeli? Hizmet alanlarıyla birlikte, sizler için 4 farklı başlıkta durumu açıklayalım.

besyol masaj salonu

Neden Beşyol Masaj Salonu ?

Spa; sanus per aquam kelimelerinin kısaltmasıyla oluşturulmuştur. Latince kökenli bu cümle, suyun arındırıcı gücü, suyun verdiği sağlık gibi anlamlara gelmektedir. Antik Roma’dan çıkan spa, günümüzde doğu kültürü ile özdeşleşmiş ve farklı teknikleri bir arada sunmaktadır.

İşte beşyol spa salonu doğu ve batı sentezini, günün şartlarına uygun olarak sunmaktadır.

Terapi sırasında giyeceğiniz giysilerden, kullandığınız havlulara, ortamın havasından, kullanılan yağ ve taşlara kadar her şey spanın doğallığına uygun olarak seçilmiştir. Uzmanlar ile yapılan görüşme ve randevudan sonra spa uygulaması başlamadan bir süre önce tesiste bulunmanız istenir. Bunun amacı; işlemden bir süre önce rahatlamaya başlamak ve ortama ayak uydurmaktır. Çünkü spa, tensel olduğu kadar tinsel de bir arınma metodudur.

Beşyol terapi merkezi işlemleri sırasında ve sonrasında;

  • Stres, kaygı bozukluğu gibi durumlar giderilir. Negatif elektrik ve olumsuz düşünceler zihinden uzaklaştırılır. Bu sayede, kişinin enerjisi ve dinamizm seviyesi artış gösterir.
  • Yukarıda ki etkinin tezahürü olarak; iştahsızlık, uyku bozukluğu gibi psikolojik durumlar hafifler.
  • Toksin vücuttan atılır, mutluluk hormonu daha fazla salgılanır.
  • Kasların gevşemesi sağlanır. Kan dolaşımı düzene girer. Kullanılan maddelerin de etkisi ile cilt sağlığı, olumlu yönde değişir.

Dilerseniz, bütün bu olumlu etkileri Beşyol masaj salonu uygulaması ile taçlandırabilir ve vücudunuzu daha etkin bir şekilde rahatlatabilirsiniz.

Beşyol Masaj Salonu Farklı Teknikler

Spadan farklı olarak masaj, çok daha kapsamlı ve farklı teknikleri olan bir alandır. Kökenleri yine antik çağlara kadar uzansa da, günümüzde hemen hemen bütün kültürlerin kendine has masaj tekniği bulunmaktadır. Beşyol spa merkezi işlemi ile birlikte daha kesin sonuçlar alabileceğiniz başlıca masaj türleri şunlardır;

Farklı Terapi Teknikleri Nelerdir?

  • Prenatal masaj tekniği… En kısa tabiriyle, vücudun kimyasını olumlu yönde değiştirmek için uygulanan tekniktir. Hamile kadınlar için özellikle önerilmektedir. Doğru noktalara temas ile olumlu hormon salgılanması amaçlanır.
  • Boyun, bel, sırt masajı… Ülkemizde belki de en yaygın masaj tekniğidir. Bir o kadar da yanlış uygulanmakta ve riski arttırmaktadır. Omurga ile doğrudan bağlantılı olduğu için Beşyol masaj merkezi uzmanları gibi, işin ehli kişilerce yapılmalıdır. Temel değil, destekleyici tedavi uygulamasıdır.
  • Medikal masaj tekniği… Farklı tekniklerin bir arada kullanılabildiği bir türdür. Doktor tanısına uygun olarak, uzman kişilerce yapılmalıdır. Genel masaj uygulaması yerine, sorunun kökenine yoğun olarak uygulanır.
besyol spa merkezi
  • İsveç veya klasik masaj tekniği… Tüm dünyada en çok bilinen ve uygulanan masaj tekniğidir. Genel masaj olarak bilinmekle birlikte Beykoz spa merkezi spa uygulamalarında olduğu gibi kan akışını düzenlemeye yardımcı olur.
  • Aromaterapi masaj tekniği… İsveç çıkışlı bir masaj türüdür. Klasik masajdan farklı olarak, aromatik veya egzotik yağlar etkin olarak kullanılır. Yağlar, koku veya deriye yedirilmek suretiyle etki eder. Kullanılan yağların her biri farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle, Beşyol masaj salonu terapistlerinde olduğu gibi, alana hâkimiyet oldukça önemlidir.
  • Selülit masajı. Masajda, sadece derin doku ve kas grupları hedef alınmaz. Selülit gibi kozmetik ve nispeten daha hafif doku sorunlarına da çözüm bulunur. Ödem ve ağrı azatlımı önceliklidir. Tek başına selülit tedavisi için yeterli gelmemektedir. Bu nedenle, beşyol terapi merkezi spa uygulamaları ile desteklenmesi faydalı olacaktır.

Beşyol Spa Merkezi Şifanın Adresi Uygun Fiyatlar

Tıpkı masaj gibi suyun şifa veren etkisi de bütün kültürler tarafından kullanılmaktadır. Türkler olarak bizler de, bu alanda en eski ve en yetki metotlardan birisine sahibiz; hamam…

Spa teknikleri arasında ve beşyol spa merkezi uygulamaları içerisinde bulunan hamam seçeneği, suyun etkisini bize özgü yöntemlerle hayata geçiriyor. Hamamın, sıcak, buharlı, akustik ortamı, Türk sıcakkanlılığı ile birleşiyor ve beden ile ruh aynı anda yenileniyor.

Geleneksel hamam konseptinin yanında çağa uygun ve kişisel oda tercihleri de sunan Beşyol masaj salonu şifa ile konforu bir arada sunuyor. Hamam kültürünün vazgeçilmezi olan; köpük, kese ve tellak hizmetleriyle birlikte keyfinizi tamamlıyor.

Üstelik kullanılan malzemeden, genel ortam temizliğine kadar bütün detayları, titizlikle işleyerek…

besyol spa center massage

Hayatın Stresini Beşyol Spa Atın !

Sauna, hamamdan farklı olarak, daha bireysel bir terapi yöntemidir. Bunun yanında, temel olarak sıcak su buharı kullanılır. İsteğe bağlı şartlar dışında, masaj veya farklı bir uygulama içermez.

Tıpkı, beşyol terapi salonu spa uygulamalarında olduğu gibi yoğun etki alanına sahiptir. Aktif vücut hareketleri içermemesine rağmen vücudu epey çalıştırır. Dilenirse, aromatik, uçucu ve ortama uygun aromatik yağlar ve kokular da kullanılabilir. Dünya çapında kabul gören farklı türleri olsa da, en yaygın ve bilineni Fin hamamı olarak bilinen türdür.

İsterseniz hamam veya sauna öncesi Beşyol masaj merkezi uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu kadar sıcak ve yoğunluk bana fazla diyorsanız, beşyol spa merkezi ve arındırıcı özelliklerini, farklı terapiler ile birleştirebilirsiniz.

Hamam, masaj, sauna ya da spa… 4 farklı terapi için tek bir adres size yeter; beşyol masaj salonu ve spa merkezi…